اختتامیه هفته پژوهش دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با رونمایی از آثار جدید و تقدیر از برترین‌های پژوهشی برگزار شد.
  • 1402/09/28 - 12:03
  • - تعداد بازدید: 506
  • - تعداد بازدیدکننده: 503
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /appsettingFree

اختتامیه هفته پژوهش دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با رونمایی از آثار جدید و تقدیر از برترین‌های پژوهشی برگزار شد.

مراسم اختتامیه هفته پژوهش دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد. در این مراسم که با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد حسین شریفی رییس دانشگاه قم همراه بود، از آثار جدید منتشر شده توسط معاونت پژوهشی و پژوهشکده دانشگاه رونمایی و از منتخبین و پژوهشگران برتر دانشگاه در سال 1402 تقدیر شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر خوش نظر معاون پژوهشی وفناوری دانشگاه با بیان حدیثی از حضرت رسول اکرم ( ص ) گفت: نگاه کاربردی و کلان به قضایای علمی کشور مستلزم آینده نگری و نگرش به آینده است، به تعبیر مقام معظم رهبری (مد ظلله العالی) جهان در یک پیچ تاریخی قرار گرفته است، پس شایسته است که ما به عنوان یک نهاد علمی و دینی از خود سوال کنیم در کجای این پیچ تاریخی قرار گرفته‌ایم؟
خوش نظر گفت: منظور از این پیچ تاریخی صرفاً در بعد سخت افزاری نیست بلکه  آنچه که تعیین کننده جهان و تاریخ پیش روی ماست در واقع بعد نرم افزاری, علمی و تمدنی می باشد؛ که به نظر می رسد دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در این چند سال احیر توانسه خودش را بازشناسی و بازیابی کند و از حیث جهت گیری های علمی و پژوهشی بسیار متحول شده است.

وی در ادامه گفت : یکی از مهمترین فعالیت‌هایی که در این چند سال به همت اساتید، دانشجویان انجام شده است تدوین درختواره موضوعات و اهداف پژوهشی دانشگاه است که از جامعیت خوبی برخودار بوده و مورد تشویق نماینده محترم ولی وفقیه و ریاست سازمان اوقاف نیز قرار گرفته است.

همچنین مشارکت جدی و تأسیس کمیسیون قرآن و علوم انسانی در دانشگاه است که حول دو موضوع مطالعات جامع پردازی اسلامی و مطالعات متن پژوهی قرآن می شود.

معاون پژوهش دانشگاه در ادامه گفت : نکته دیگر در مورد تحول دانشگاه در چند سال اخیر، عضویت دانشگاه در مجمع علوم اسلامی انسانی صدرا است که دانشگاه افتخار دارد که تاسیس کمیسیون قرآن و علوم انسانی را در مجموعه خود انجام داده است که برای انجام بهتر این موضوع می‌بایست همه ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل موجود دردانشگاه مورد استفاده قرار گیرد.

خوش نظر در پایان سخنان خود به ابتکار صورت گرفته امسال معاونت پژوهش اشاره کرد و گفت : ابتکار امسال معاونت پژوهش این بود که به جای هفته پژوهش، ماه پژوهش را در دانشگاه برگزار که که در طول این ماه بیش از 120 برنامه پژوهشی در دانشگاه برگزار شد.

در ادامه این برنامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر شریفی رئیس دانشگاه قم به ایراد سخن پرداخت.

در پایان این برنامه از آثار تازه منتشر شده توسط معاونت پژوهشی و همچنین پژوهشکده دانشگاه رونمایی شد.

همچنین در پایان برنامه از برترین‌های پژوهشی دانشگاه تقدیر بعمل آمد.

  • گروه خبری : اخبار,چند رسانه ای
  • کد خبر : 589
کلمات کلیدی
مدیر سایت ملایر
خبرنگار

مدیر سایت ملایر

تصاویر