• تاریخ انتشار : 1401/03/10 - 12:10
  • تعداد بازدید : 49
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

محکومیت توهین به ساحت مقدس امام مهربانی ها حضرت امام رضا علیه السلام

به گزاش ایحا، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در پیامی توهین بیشرمانه به ساحت مقدس و نورانی امام هشتم شیعیان را محکوم کرد.

متن پیام بدین شرح می باشد:

«اللّهمّ صلّ على علیّ بْن موسى الرّضا الْمرْتضى الْإمام التّقیّ النّقی‏ و حجّتک على منْ فوْق الْأرْض و منْ تحْت الثّرى، الصّدّیق الشّهید، صلاةً کثیرةً تامّةً زاکیةً متواصلةً متواترةً مترادفةً کأفْضل ما صلّیْت على أحدٍ منْ أوْلیائک‏»

ای امام مهربان! ای ولی نعمت ما! ای خورشید تابنده!

خرسندیم از این که هر روزی که بر ما صبح می‌شود، طلوعش از سمت توست. گویی تلألؤ هر پرتو با شمیم عطر حریمت، بر این مرز و بوم می‌درخشد و هر غروبی که از مغرب نمایان می‌شود، خورشیدش به سمت تو سر تعظیم فرود می‌آورد و محو می‌شود.

«رضا» بودنت بدان جهت که نه تنها خداوند، پیامبر و ائمه از تو راضی هستند بلکه به فرموده فرزندتان، دشمنانتان نیز از شما راضی‌اند. «سراج الله» هستی چراکه محبان و ارادتمندانت کافیست دستشان را به سمتت دراز کنند تا با سپردن دست خویش به خاک پای حریمت به سر منزل مقصود رسند.

ای رئوف ترین امام!

چگونه تو را نداشته باشیم وقتی می‌دانیم هر روزی که چشمانمان بر این عالم باز می‌شود تا وقتی که سر بر بالین شب می‌گذاریم، با دعای خیرتان و سوار بر بال ملائک حرم امن‌تان روزمان به خیر می‌گذرد.

خوشا به سعادت خادمان حرمت که خاک پای مطهر زائرانت را طوطیای چشمانشان می‌کنند و زائرانی که آمده‌اند به محضرتان، تا ذره‌ای غم غریب الغربایی‌تان را بکاهند.

آنان که تو را ندارند به راستی چه دارند؟ و چه می خواهند از این دنیای فانی؟ که حجت خداوند بر روی زمین تو هستی و چه وقیحانه حریم پاک تو را دستاویز پلیدی‌ها و اهداف شوم خود می‌کنند.

امروز دنیای غرب که از فرهنگ و اخلاق تهی است، همواره می‌کوشد تا با برنامه‌های پلیدانه و جشنواره‌های پوچ و مضحک، قصد شوم خود را برای ضربه زدن به اعتقادات اسلامی به خصوص فرهنگ ناب تشیع عملی کند.

این بار نیز با صرف هزینه‌های هنگفت و تلاش‌های بسیار، سعی بر ایجاد خدشه در تفکر آحاد جامعه درخصوص نسل مذهبی و انقلابی با  قبح‌شکنی و حرمت‌شکنی ساحت مقدس و نورانی امام هشتم شیعیان حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام در مراسم مبتذل جشنواره کن را داشتند. اما نمی‌دانند که مصداق کامل کافرانی هستند که خداوند درباره‌ی آنان می‌فرماید: «یریدون أنْ یطْفئوا نور اللّه بأفْواههمْ ویأْبى اللّه إلّا أنْ یتمّ نوره ولوْ کره الْکافرون». (توبه/32)

دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم نیز همراه با آحاد مردم نسبت به هتک حرمت امام رئوف، منزجر شده و این اقدام موهن شیطان صفتان را به شدت محکوم می‌نماید.

  • گروه خبری : مهمترین اطلاعیه ها,اخبار دانشکده
  • کد خبر : 6689
کلمات کلیدی
محمد جوکار
خبرنگار

محمد جوکار

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید