چاپ        ارسال به دوست

در دانشکده علوم قرآنی ملایر؛

نشست مجازی «بررسی زندگی‌نامه علامه طباطبایی(ره)» برگزار می‌شود

فروزان کردیوند، کارشناس فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم قرآنی ملایر در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، با اشاره به آغاز هفته قرآن و دانشگاه از ۱۸ آبان‌ماه، گفت: این نکته باید یادآوری شود که قرآن مناسبتی نیست و همه روزهای سال باید در محضر قرآن باشیم، اما یک هفته را به‌صورت نمادین به قرآن و دانشگاه اختصاص داده‌اند تا اهتمام بیشتری در راستای توجه به قرآن و آموزه‌های این کتاب راهنما و انسان‌ساز داشته باشیم.

وی با اشاره به وضعیت موجود جامعه و گسترش روزافزون بیماری منحوس کرونا، بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا فعالیت‌های قرآنی امسال و برنامه‌های هفته قرآن و دانشگاه به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

کارشناس فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم قرآنی ملایر با بیان اینکه در این دانشکده هشت برنامه مختلف به مناسبت هفته قرآن و دانشگاه در نظر گرفته شده و اطلاعات برنامه‌ها از طریق پیام‌رسان ایتا قابل دریافت است، گفت: انتشار ویژه‌نامه هفته قرآن و دانشگاه با موضوعات علمی و فرهنگی در حوزه قرآن یکی از این برنامه‌هاست.

کردیوند برگزاری مسابقه کشوری تفسیر سوره واقعه را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و افزود: نشست مجازی علمی با موضوع «بررسی اجمالی زندگی‌نامه علامه طباطبایی(ره)» از دیگر برنامه‌هاست. همچنین نشست دینی «پیامبر اسوه انسان‌ها» در این هفته برگزار می‌شود.

وی فضاسازی دانشکده علوم قرآنی ملایر با آیات قرآن، ارسال پیام‌های قرآنی در کانال پیام‌رسان ایتا دانشکده، و پخش قرائت قرآن در فضای مجازی و فضای دانشکده به‌صورت روزانه را از دیگر برنامه‌ها در هفته قرآن و دانشگاه دانست.

کارشناس فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم قرآنی ملایر در ادامه با بیان اینکه در طول سال‌های گذشته برنامه‌های فرهنگی و قرآنی این دانشکده به‌صورت مستمر برگزار شده است، گفت: برگزاری جلسات قرآنی، مسابقات مختلف در رشته‌های قرآنی تفسیر، برگزاری مسابقات قرآنی با همکاری اوقاف و امور خیریه و... از جمله این برنامه‌ها بوده است.


٢١:١١ - شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ٤٧٥١    /    تعداد نمایش : ٧٩