چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه

کتاب «مقدمه‌ای بر انسان» در دانشکده قرآنی ملایر چاپ می‌شود

حجت‌الاسلام حسین مقدسی، معاون آموزشی دانشکده علوم قرآنی ملایر، در گفت‌وگو با ایکنا از همدان با اشاره به اینکه همزمان با هفته کتاب در دانشکده علوم قرآنی ملایر برنامه‌های مختلفی در حال اجرا است، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های انجام‌شده را برگزاری نشست بررسی اجمالی زندگی علامه طباطبایی برشمرد و گفت: این برنامه درواقع بر اساس کتاب «مدرنیست از نگاه علامه طباطبایی و محمد عبدو» و همچنین معرفی ابعاد مختلف زندگی علامه طباطبایی از زبان خود ایشان و شاگردانش امروز برگزار شد.
وی بابیان اینکه این نشست ضبط و با توجه به نبود شرایط حضوری در فضای مجازی سایت دانشگاه برای دسترسی دانشجویان بارگذاری شد، گفت: هدف از برگزاری این برنامه آشنایی بیشتر دانشجویان و اساتید با ابعاد مختلف شخصیتی علامه طباطبایی بوده است.
حجت‌الاسلام مقدسی که خود مؤلف کتاب «مدرنیست از نگاه علامه طباطبایی و محمد عبدو» است، تصریح کرد: چاپ این کتاب در سال ۹۰ به یک هزار جلد رسیده است.
وی بیان کرد: تاکنون تعداد زیادی از مقالات علامه در نشریه‌های مختلف در خصوص مسائل دینی با عناوین مختلف ازجمله جایگاه دین و حکومت‌های باستان، جایگاه زرتشت و... بوده است.
مقدسی با اشاره به اینکه کتاب «مقدمه‌ای بر انسان» از دیگر تألیفاتش نیز در دست اقدام برای چاپ قرار دارد، گفت: در حال حاضر فضای دانشگاه در خصوص پژوهش و حوزه کتاب مثبت است، دانشجویان این دانشگاه در حوزه‌های پژوهشی تاکنون مقالات و پایان‌نامه‌های خوبی را با موضوعات متنوع درزمینهٔ علوم دینی و قرآن و حدیث ارائه داده‌اند و با توجه به اینکه برنامه‌های مختلف شامل نشست‌های پژوهشی در طول سال در دانشکده برگزار می‌شود امسال در هفته پژوهش نیز برگزاری نشست‌هایی همچون نشست بررسی زندگی علامه طباطبایی در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کلاس‌های آموزشی دانشجویان کارشناسی به‌صورت آفلاین و دانشجویان ارشد به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود، یادآور شد: هرچند دانشجویان در دانشکده حضور ندارند اما همه تلاش همکاران ما با جدیت در فضای مجازی برای خدمات‌دهی بهتر و گسترده به دانشجویان در همه زمینه‌ها در حال انجام است.


١٢:٠٨ - دوشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ٤٧٥٤    /    تعداد نمایش : ١٥٤