چاپ        ارسال به دوست

نشست

نشست علمی گام دوم انقلاب در دانشکده علوم قرآنی ملایر برگزار شد

نشست علمی گام دوم انقلاب با ارائه حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسین مقدس عضو هیات علمی دانشگاه علوم و معارف قران کریم در دانشکده علوم قرانی ملایر برگزارشد .

در این نشست علمی جناب آقای مقدس ضمن بررسی برخی از ویژگیهای انقلاب اسلامی ایران به بیان و توضیح فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب پرداختند . ایشان در این راستا با استناد به بیانات مقام معظم رهبری بیان داشتند از میان همه‌ی ملّتهای زیر ستم ، کمتر ملّتی به انقلاب همّت می گمارد؛ و در میان ملّتهایی که به‌پاخاسته و انقلاب کرده‌اند ، کمتر دیده شده که توانسته باشند کار را به نهایت رسانده و به‌جز تغییر حکومتها ، آرمانهای انقلابی را حفظ کرده باشند. امّا انقلاب پُرشکوه ملّت ایران که بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب عصر جدید است ، تنها انقلابی است که یک چلّه‌ی پُرافتخار را بدون خیانت به آرمانهایش پشت سر نهاده و در برابر همه‌ی وسوسه‌هایی که غیر قابل مقاومت به نظر می رسیدند ، مقاومت نمودند.

ایشان درادامه به بیان برخی حرکتهای بیداری در سرزمینهای اسلامی به خصوص مصر پرداختند که البته با توجه به عدم پایبندی عده ای از افراد که تکیه به غرب نموده بودند باعث آن شد که انقلاب از دستشان خارج شود .

مقدس در ادامه با اشاره به آغاز عصر جدیدی در عالم با استناد با بیانات رهبری گفتند:
آن روز که جهان میان شرق و غرب مادّی تقسیم شده بود و کسی گمان یک نهضت بزرگ دینی را نمیبُرد ، انقلاب اسلامی ایران ، با قدرت و شکوه پا به میدان نهاد ؛ چهارچوب‌ها را شکست ؛ کهنگی کلیشه‌ها را به رخ دنیا کشید ؛ دین و دنیا را در کنار هم مطرح کرد و آغاز عصر جدیدی را اعلام نمود .

از منظر رهبری حکومت دینی سراغاز حکومتی بود که هاضمه دنیای مدرن آن را نمی پذیرفت اما درنهایت جمهوری اسلامی توانست هم در چهارچوب جمهوریت و هم اسلامی بودن شکل بگیرد.

سخنران این نشست رمز ماندگاری و جاودان بودن شعارهای انقلاب اسلامی را برخواسته بودن از فطرت انسانی دانسته بیان داشتند ، شعارهای جهانی این انقلاب دینی هرگز بی‌مصرف و بی‌فایده نخواهند شد ، زیرا فطرت بشر در همه‌ی عصرها با آن سرشته است .

عضو هیات علمی دانشگاه علوم و معارف قران کریم در توضیح جایگاه نظام جمهوری اسلامی نسبت به اصول و ارزشها با استناد به گام دوم انقلاب بیان داشتند :
جمهوری اسلامی ، متحجّر و در برابر پدیده‌ها و موقعیّتهای نو به نو ، فاقد احساس و ادراک نیست ، امّا به اصول خود بشدّت پایبند و به مرزبندی‌های خود با رقیبان و دشمنان بشدّت حسّاس است .

ایشان در ادامه ضمن بیان فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب به توصیه ها و هم چنین برخی دستاوردهای انقلاب در مقایسه با سائر کشورها پرداخته و رویش های انقلاب را بسی بالاتر از ریزش ها دانستند .

دکتر مقدس در پایان از همه جوانان دانشجویان و طلاب درخواست داشتند تا متن گام دوم انقلاب را به عنوان یک سند بالا دستی مورد توجه قرار داده و همواره مورد مطالعه و مداقه قرار دهند.


٠٩:٤٦ - چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩    /    عدد : ٤٩٢٢    /    تعداد نمایش : ٤٢