چاپ        ارسال به دوست

نشست

با همکاری دانشکده علوم قرآنی و بسیج اساتید نشست علمی فرهنگی در ملایر برگزار شد.

در آستانه فرا رسیدن سالروز رحلت امام راحل رضوان الله تعالی علیه و در آستانه برگزاری سیزدهمین دوره اتخابات ریاست جمهوری، جلسه بسیج اساتید دانشگاههای ملایر با حضور جمعی از اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاههای ملایر و با سخنرانی دکتر حسین مقدس عضو هیأت علمی دانشگاه علوم ومعارف قرآن کریم برگزار شد.

در این جلسه مقدس ضمن گرامی داشت یاد و نام امام راحل از ایشان به عنوان بنیان گذار نظامی یاد کرد که در امتداد حرکت انبیاء و اولیای الهی بوده است.
عضو هیأت علمی دانشگاه با بیان این که برخی در ترویج این اندیشه نادرست هستند که عصر خمینی با رحلت ایشان تمام شده است بیان داشتند که باید دانست که همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند این انقلاب در هیچ جای دنیا بی نام و یاد امام شناخته شده نیست و اکنون نیز این انقلاب با رهبری خلف شایسته امام ادامه دارد.
سخنران جلسه با بیان برخی از ویژگیهای امام راحل، ستاده زیستی و عدم تکلف در زندگی را از جمله سبک زندگی اسلامی و ایرانی دانسته که می تواند الگوی زندگی بسیاری از مردم و مسئولان نظام باشد.ایشان همچنین با اشاره به ابعاد علمی و عرفانی امام،شخصیت امام را جامع بین معقول و منقول دانسته و آثار ایشان را برای تمام اهل علم مفید دانستند.
معاون دانشکده علوم قرآنی ملایر در قسمتی از سخنان خویش با اشاره به وصیت نامه سیاسی الهی امام بیان داشتند در عصر کنونی با کنار هم قرار دادن این وصیت نامه با گام دوم انقلاب می توان جهت گیری آینده نظام را ترسیم نمود.
وی با اشاره به اهمیت انتخابات از منظر امام راحل و با استناد به سخنان مقام معظم رهبری انتخابات ریاست جمهوری را در این زمان، و با حضور حداکثری مردم، حائز اهمیت دانسته بیان داشتند که باید بین احراز عدم صلاحیت و عدم احراز صلاحیت تفکیک قائل شد.
ایشان در این زمینه با استناد به سخنان مقام معظم رهبری گفتند: ای بسا کسانی که به ظاهر صلاحیت آنها از نظر شورای محترم نگهبان احراز نشد اما به معنای فاقد صلاحیت در بخشهای دیگر نظام نباشند و لذا باید همه خود را موظف به حضور در انتخابات بدانند.
حسین مقدس با اشاره به این که انتخابات در کشور میدان خدمت است نه ریاست طلبی نسبت به انتقادت برخی که به دنبال حاشیه سازی در انتخابات بوده و مردم را نسبت به سرنوشت کشور ناامید نشان داده و به دنبال دلسرد کردن مردم هستند با استناد به سخنان مقام معظم رهبری گفتند: متاسفانه راه حل بعضی‌ها برای اینکه بیشتر دیده بشوند، بیشتر شنیده بشوند، این است که هنجارشکنی کنند، خطوط قرمز نظام را به قول خودشان بشکنند. در حالیکه نظام جمهوری اسلامی یک نظام مستقر و پابرجاست، یک نظام جاافتاده است، خطوط اصلی نظام مشخص است.
سخنران جلسه در پایان سخنان خویش ابراز امیدواری کرد که مردم با توجه به سخنان امام راحل و شاخص هایی که از سوی مقام معظم رهبری در مورد شخصیت اصلح و انقلابی بیان می شود با حضور حد اکثری خویش فرد شایسته ای را برای ریاست جمهوری انتخاب نمایند.


١٠:٥٨ - چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠    /    عدد : ٥٠٢٤    /    تعداد نمایش : ٢٠